Na zdrowie - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Na zdrowie

Aktualności
Na zdrowie w Tyniu
 
Sołtys Tynia – Karolina Marczak, Rada Sołecka oraz Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” i koło terenowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – to organizatorzy I Spotkania Pokoleniowego Integracyjno-Edukacyjnego.
Dzięki uprzejmości i życzliwości panów Kazimierza i Andrzeja Ordonów spotkanie odbyło się w prywatnej siedzibie firmy MegaWat, za co organizatorzy serdecznie dziękują.
Celem spotkania było zapoznanie się z teoretycznymi podstawami zdrowego trybu życia na podstawie prezentacji multimedialnej prof. Zbigniewa Sobisza, przygotowanie zdrowych potraw przez chętnych uczestników oraz wspólna dyskusja, pośpiewanie, potańczenie, czyli realizacja 3 ważnych punktów o zdrowym życiu, czyli bądź towarzyski, bądź optymistą i ruszaj się.
Według oceny uczestników cele osiągnięto w 100% (a może więcej). Prezentację prowadzili Teresa i Józef Rysztakowie, a pięknie przygotowane potrawy oceniało jury: Karolina Marczak i Jan Ptaszkowski. Wybór był bardzo trudny i bardzo smaczny. Wśród wielu potraw jury jednogłośnie przyznało I miejsce Eugeniuszowi Wnuczkowi w kategorii mężczyzn (bo tylko jeden mężczyzna przygotował samodzielnie – z Internetu) – za ciasto czekoladowe.
W kategorii kobiet nagrody powędrowały do:
·         Marzeny Ruchniak (I m.) za gruzińskie pierogi czebureki,
·         Ludwiki Manuszewskiej (II m.) za pierogi rybne,
·         Anety Szostak (III m.) za kluski śląskie z karkówką,
·         Bożeny Ruchniak (IV m.) za chruściki karnawałowe,
·         Stanisławy Krajewskiej (V m.) za kotleciki jarskie.
Wyróżnienia za równie pyszne potrawy otrzymały: Zofia Długońska, Jadwiga Pakos, Bronisława i Jerzy Siwiuk, Elżbieta Stefańska, Teresa Czarnuch, Karolina Marczak, Małgorzata Twarowska, Aneta Szostak, Danuta i Benedykt Szokalscy.
Po prezentacji pn. „10 kroków do długowieczności” zebrani uczynili duży krok do integracji. Tradycyjnie były dobre zabawy, dużo śmiechu, sąsiedzkie pogaduchy, trochę śpiewu, nawet taniec integracyjny – bez próby – się udał. Jednym zdaniem: nauka połączona z zabawą na dłużej zostanie w pamięci.
Wychodzący ze spotkania uczestnicy już zaczynali rozmawiać o kolejnym spotkaniu integracyjno-edukacyjnym – tym razem prawdopodobnie w świetlicy w Staniewicach. I to chyba najlepiej świadczy, że razem lepiej.
Sołtys Karolina dziękuje Wszystkim za aktywny udział w spotkaniu, a szczególne podziękowania przekazuje  dla Jana Ptaszkowskiego za pomoc w organizacji spotkania oraz dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która była współorganizatorem spotkania.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego