Masz - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Masz

Aktualności
„Razem lepiej” docenione
 

                Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” po raz 8 bierze aktywny udział w ogólnopolskiej akcji Masz Głos/Masz Wybór i po raz drugi zdobywa zaszczytne ogólnopolskie wyróżnienie za swe działania.
                Tegoroczne wyróżnienie związane było z debatą młodzieżową pt. „Gdybym miał władzę” ze szczególnym podkreśleniem „za wsłuchanie się w głos uczniów/uczennic oraz zainicjowanie ich dialogu z samorządem lokalnym. Jednocześnie za podjęcie tematu stypendiów.”
                Znaleźć się w gronie wyróżnionych (21 organizacji pozarządowych) na 352 uczestniczących w akcji to wielki zaszczyt dla małego gminnego stowarzyszenia.
- Jesteśmy dumni, że nasze działania są doceniane. Daje nam to wielką satysfakcję i siłę do dalszej pracy na rzecz rozwoju lokalnego – mówi prezes stowarzyszenia Teresa Rysztak. – Pokazujemy, że ludzie chcą korzystać ze swoich praw i mogą mieć wpływ na miejsca, w których żyją. Angażujemy się w działania integracyjne i edukacyjne. W tym roku wspólna praca z nauczycielami gimnazjów (szczególne słowa podziękowania dla pań: Eweliny Królikowskiej i Edyty Dubert) pozwoliła młodzieży, seniorom i przedstawicielom samorządu (wójt Janusz Bojkowski i przewodniczący Rady Gminy Daniel Pakos, radni: Danuta Rąpalska i Zygmunt Karwacki) dyskutować nad rozwojem gminy, nad jej przyszłością i rolą młodzieży w tych działaniach.
Takie wyróżnienie otrzymują tylko te organizacje lub grupy nieformalne, które najskuteczniej zachęcają do współpracy władze lokalne i mieszkańców.
Masz Głos to ogólnopolska akcja w ramach, której mieszkańcy i mieszkanki we współpracy z władzami samorządowymi działają na rzecz najbliższego otoczenia. Od 2002 roku udział w akcji wzięło ponad 2000 grup, organizacji i instytucji z prawie 1000 gmin w całej Polsce. Akcję organizują Fundacja im. Stefana Batorego wraz z Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber i Stowarzyszeniem POLITES. Więcej informacji na temat akcji na stronie www.maszglos.pl.
Uroczystość wręczenia dyplomów i statuetek odbyła się w Sali Zielonej na Zamku Królewskim w Warszawie. Zwiedzanie Zamku i królewski lunch, to dodatkowa nagroda za działania.
Wszystkim uczestnikom Akcji Masz Głos/Masz Wybór z naszej gminy serdecznie dziękuję za przyczynienie się do naszego sukcesu i zachęcam do dalszej współpracy.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego