Kultura - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kultura

Aktualności
O kulturze węgierskiej 

w Postominie
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” oraz Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej ze Słupska to inicjatorzy spotkania, którego celem było przybliżenie młodzieży i seniorom gminy Postomino kultury muzycznej Węgrów i Cyganów.
Życzliwej gościny użyczyło CKiS, a Adrian Pawłowski sprawdził się jako operator techniczny.
Honorowym gościem był András Asztols, który jest rodowitym Węgrem urodzonym w Budapeszcie, a mieszka w Słupsku. Jest ekonomistą, związany z Polską od 1968 roku, były przedstawiciel Instytutu Badań Koniunktur i Rynku w Biurze Radcy Handlowego oraz wieloletni dyplomata Ambasady Węgierskiej w Warszawie. Andras to pasjonat i popularyzator kultury węgierskiej oraz kontaktów węgiersko-polskich. Jest honorowym członkiem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Słupsku, najstarszej organizacji pozarządowej w Słupsku (istnieje już 37 lat i zrzeszającej ponad 100 członków). Stały uczestnik Dni Kultury Węgierskiej w Słupsku i powiecie słupskim, a jego życiową pasją jest muzyka, w szczególności rock progresywny.
Zebrani członkowie „Razem lepiej” z zainteresowaniem wysłuchali muzyki i komentarzy oraz obejrzeli slajdy, związane z tematem. Przywołane zostały wspomnienia, nawiązane kontakty, a nawet podjęta próba dyrygentury przez najmłodszego słuchacza.
Na spotkaniu obecna była też prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Mirosława Kwiatkowska, która zaprezentowała działania swej organizacji.
Spotkanie to było jednym z wielu działań projektu „Multi-kulti z Razem lepiej ” realizowanego w ramach współpracy z Gminą Postomino z organizacjami pozarządowymi na 2018 r.
Zebrani serdecznie dziękują przybyłym gościom: Mirosławie Kwiatkowskiej i Andrásowi Asztalosowi za ciekawe, nieodpłatne spotkanie z muzyką naszych przyjaciół.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego