Kulig staropolski - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kulig staropolski

Aktualności
Warto było…
przenieść się w świat sprzed 100 lat (a może jeszcze wcześniej), gdzie ze śpiewem na ustach i radością w sercu, wędrował od dworu do dworu w czas karnawału staropolski kulig.
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” miało niezwykłą przyjemność obejrzeć w Sławieńskim Domu Kultury widowisko zaprezentowane przez Zespół Pieśni i Tańca „Ina” z Goleniowa. Wspaniała galeria barwnych, ludowych i dworskich strojów, piękne głosy i  współpraca z żywo reagująco widownią - to prawdziwa uczta duchowa. Widowisko, prowadzone przez dyrektora Domu Kultury w Goleniowie, pozwalało nie tylko cieszyć oko i ucho, ale także poznać obyczaje naszych - być może - prapradziadków. Wspólne biesiadne przyśpiewki, życzliwy kontakt aktorów i wspaniała sławieńska publiczność, pozwoliły na głębsze przeżycie spotkania z tradycją kuligowania w czasie karnawału.
Dodatkowym elementem było spotkanie z artystami Zespołu Pieśni i Tańca „Ina” po spektaklu. Wspólne rozmowy, wspólne zdjęcia, piękne stroje dworskie i ludowe - Gratulacje.
Dziękujemy. SDK i „Ina” - jesteśmy Waszymi Kurdeszami.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego