Kawiarenka - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kawiarenka

Aktualności
Kawiarenka to nie tylko … kawka i gadka
 
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” zainicjowało powstanie kawiarenki obywatelskiej we Wszędzieniu wiosną b.r. Oprócz systematycznych spotkań stowarzyszenia dzieją się tam różne ciekawe rzeczy.
Oto z inicjatywy stowarzyszenia odbyło się spotkanie z lokalną pisarką, ze sportowcem, z plastykiem. Staje się to powodem do poszerzania wiedzy, do poznania nowych, ciekawych ludzi.
W pierwszą październikową sobotę miało też miejsce inne wydarzenie – właśnie przy świetlicy we Wszędzieniu. Stowarzyszenie, które było pomysłodawcą, wspólnie z sołtysem Wszędzienia i lokalną społecznością posadziło Drzewko Marzeń. Idea tego faktu jest następująca: „Nie bójmy się marzyć. Marzenia się spełniają. Wystarczy zrobić tylko pierwszy krok.”
Taka myśl przyświecała podczas tworzenia tego projektu. Każdy: duży czy mały, młody czy starszy może wejść na posesję świetlicy we Wszędzieniu i zawiesić swoją wstążeczkę z marzeniem tam zamkniętym. (Oczywiście gospodarze proszą o zachowanie porządku i nie niszczenie drzewka, które zostało zakupione z budżetu Gminy Postomino z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).
Członkowie stowarzyszenia, wspólnie z Marią Lech Szajner i jej sąsiadami stworzyli 3 kwietne rabaty z nasadzeniami komponującymi się ze słoneczną wioską. Gdy nadejdzie wiosna przyjemnie będzie cieszyć oko bogactwem żółtego kwiecia.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego projektu – bo takie jest nasze marzenie – by nasza mała ojczyzna i ludzie tu mieszkający stawali się piękniejsi i lepsi.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego