Gminne - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Gminne

Aktualności
Gminne Święto Niepodległości
 
                Polska w 1918 r. po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Wkraczamy w setną rocznicę tego wielkiego wydarzenia historycznego.
                Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” we współpracy z Centrum Kultury i Sportu. Gminą i Szkołą Podstawową w Postominie pozyskało dotację z Biura Programu „Niepodległa” na organizację obchodów Święta Niepodległości. W ramach tego projektu zachęcamy mieszkańców naszego regionu do udziału w dwóch konkursach: literackim pt. „100 lat Niepodległości – moje refleksje w kontekście historycznym i literackim” (tutaj regulamin) oraz plastycznym pt. „A to Polska właśnie” (tutaj regulamin).
                Dla osób zaangażowanych w realizację projektu zorganizowana zostanie wycieczka do Szymbarka i do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Gala projektu połączona z pokoleniowym śpiewaniem pieśni patriotycznych (tutaj regulamin) oraz uroczystości związane z rocznicą Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada o godz. 1500 w CKiS na Sali widowiskowej. Zostaną wtedy wręczone nagrody, dyplomy i podziękowania. W trakcie Gali zaprezentuje się też Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz inni wykonawcy w repertuarze patriotycznym.
                Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie do kontaktu z prezesem stowarzyszenia – Teresą Rysztak
Patronat medialny Polskie Radio Koszalin
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA
na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego