Gdynia - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Gdynia

Aktualności
Dużo kultury w „Multi kulti” z „Razem lepiej”
 
Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” realizuje taki projekt na rzecz rozwoju aktywności senioralnej we współpracy z gminą Postomino.
Oprócz wielu działań kreatywnych, tanecznych, plastycznych, kulinarnych, sportowych, integracyjno-rekreacyjnych zaplanowana została wyprawa do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiaki i Górale”. Aby w pełni wykorzystać piękny, jesienny dzień oraz transport od pana Krzemińskiego program wycieczki poszerzony został o zwiedzanie „Daru Pomorza”, rejs galeonem „Dragon” po gdyńskim porcie, wspólny – pyszny – obiad na statku oraz samodzielne podziwianie uroków nadmorskiego miasta.
Pogoda dopisała uczestnikom wyprawy, humory i apetyty również; a już sam spektakl był zwieńczeniem pięknych wrażeń z „Razem lepiej”. „Cud mniemany” – to przepiękne, barwne widowisko, pełna młodzieńczego ducha inscenizacja, która skrzy się humorem i igra z tradycją. Perypetie bohaterów, pełne aluzji zwroty, np.: „zyjcie swobodne – mnózcie się płodnie”, „zdrowie wasze w gardło nasze” – wywoływały żywą reakcję publiczności.
W przededniu 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę dobrze się stało, że członkowie i sympatycy „Razem lepiej” mogli uczestniczyć w tak pięknym spektaklu. Właściwie każdy Polak powinien poznać tę pierwszą narodową operę – wodewil, który niesie nie tylko zachwyt nad barwnym dźwiękiem, ale także refleksję nad naszym krajem.
Wyjazd do Gdyni oraz bilety do teatru został dofinansowane w ramach wspierania zadań publicznych w zakresie upowszechniania działań kulturalnych przez gminę Postomino.
Grupa 50 uczestników wycieczki dziękuje za przygotowanie i zorganizowanie tej wycieczki.
A kolejny dzień to wyprawa 30 osobowa do Sławna na film pt. „Kler”, który wywołał zgoła inne – bardziej wstrząsające – wrażenia.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego