Garnki - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Garnki

Aktualności
Celebrujemy i…  lepimy garnki
 
Członkowie Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” są bardzo dumni z osiągniętego sukcesu podczas realizacji projektu „Młodzieżowy i senioralny łyk samorządności” w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz Głos” pod egidą Fundacji im. Stefana Batorego. Wspólnie z władzami samorządowymi zdobyli nagrodę „Super Samorząd”, a taką nagrodą może się poszczycić w tym roku tylko 7 organizacji w całej Polsce. Wśród 250 miejscowości gmina Postomino – jako jedna z 7 – znalazła się w gronie zdobywców tytułu Super Samorząd, a w sumie takich samorządów w całej Polsce jest 50.
Uczestnicy z „Razem lepiej” uhonorowali ten sukces symboliczną lampką szampana i ogromnym bukietem kwiatów, ale ogrom szczęścia i dumy obywatelskiej towarzyszył podczas całego pracowitego spotkania i długo po. Mamy prawo do wielkiej dumy i poczucia z wagi tego, co zrobiliśmy. Jednak taki tytuł zobowiązuje … do dalszej, społecznej, środowiskowej pracy. Tak było i teraz. Po uściskach, gratulacjach i uśmiechach czas wziąć się do roboty.
Zajęcia gliniarskie pn. „Nie święci garnki lepią, tylko my” nabierają rozmachu. Uczestnicy potrafią już tworzyć miski, miseczki, figurki, ptaszki i inne cudeńka, a tym razem przygotowali – pod opieką instruktorki Anety Kostki (byłej mieszkanki Pieńkowa) – motywy roślinne w ozdobnych kształtach, Wszystkie prace zademonstrowane zostaną na wystawie, o czym wcześniej poinformujemy i wszystkich zaprosimy.
Projekt „Nie święci garnki lepią, tylko my” dofinansowany jest w ramach V edycji Programu „Decydujesz, Pomagamy”, zorganizowanego przy współpracy ze spółką Tesco (Polska) Sp. z o.o.
Teresa Rysztak 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego