Dominik - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dominik

Aktualności
Książka dla Dominika
 
                Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” zwraca się z gorącym apelem do wszystkich ludzi, którzy mogą pokazać swoją życzliwość, empatię i chęć pomocy innym.
                Dominik Bukowski – mieszkaniec Kanina z gminy Postomino, 20-letni student filologii polskiej, ciężko zachorował. Nowotwór wątroby to poważna choroba i właśnie z taką chorobą zmaga się ten młody człowiek – ale postęp nauki i wiara, czynią cuda. Marzenia Dominika – o czym poinformował -są do zrealizowania, bo nie są wydumane i wyolbrzymione: chciałby jeszcze trochę pożyć i napisać książkę. W ustach osoby ciężko chorej to pierwsze marzenie jest doprawdy WIELKIE.
                Obecnie trwa akcja zbierania pieniędzy na drogi lek, który może pomóc Dominikowi na https://zrzutka.pl/wa8mmm. Wiele osób chce mu pomóc.
                Sołtys Kanina – wspólnie z mieszkańcami organizuje festyn charytatywny w dniu 21.04. w Kaninie, gdzie my również możemy pokazać Dominikowi, że jesteśmy z nim.
                Nasze stowarzyszenie prosi Was wszystkich o pomoc z zrealizowaniu drugiego marzenia – napisać książkę. Prosimy więc WSZYSTKICH: młodych, młodszych, starszych i seniorów.
1. Opiszcie na kartce jakieś swoje zmagania, jakąś swoją „walkę” ze słabością, z lękiem z chorobą, z problemem. Krótko (chociaż może to być dowolna forma) może to być też wiersz, może być praca plastyczna. Pokażcie tam swe zwycięstwo: małe, duże – ale zwycięstwo (takim zwycięstwem może być nawet fakt, że ktoś nauczył się robić na drutach, że pokonał lęk wysokości, że odważył się powiedzieć: kocham,  itp.).
2. Ważne, by dać wiarę Dominikowi, że trzeba walczyć i pokonywać kolejne progi, i że tak wiele mamy pozytywnych przykładów.
3. Kartki z tymi opisami proszę przesłać na adres e-mail: trysztak@wp.pl, albo zostawić w Bibliotece Gminnej, albo przekazać nauczycielom polonistom w szkołach, ew. wysłać pocztą – zebrać kilkadziesiąt, czy kilkanaście i przesłać na adres Biblioteka Publiczna 76-113 Postomino.
 4. Koniecznie do 18.04. (środa) – ponieważ w czwartek i piątek chcemy ułożyć z Waszych opisów książkę, a w sobotę na festynie w Kaninie wręczyć ją Dominikowi.
5. Mówią, że „homo homini lupus est” (człowiek człowiekowi wilkiem jest) pokażmy, że my nie jesteśmy wilkami, bądźmy razem, RAZEM LEPIEJ, a Dominik sam napiszę tę dobrą książkę. My damy mu tylko podpowiedzi, siłę i wiarę.
                Teksty nie muszą być podpisane (chociaż mogą), mogą być indywidualne, mogą być zbiorowe, rodzinne. Byleby każdy z nas mógł powiedzieć "Trzymaj się Dominik. Walcz i zwyciężaj”.
                Serdecznie dziękuję, że wspólnie możemy coś dobrego zrobić dla drugiego człowieka.
Teresa Rysztak
prezes Stowarzyszenia „Razem lepiej”;  tel. 698 735 416
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego