Cukrzyca - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Cukrzyca

Aktualności
Cukrzycy powiedz stop
 
                Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Terenowe w Postominie zachęciło młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Cukierek odrzuć, hop – cukrzycy powiedz stop”. Opiekunowie, którzy zdecydowali się, by dzieci przedstawiły swą wizję walki z tą podstępną chorobą, przeprowadzili najpierw pogadanki. Trudno jest przekonać małe dziecko, że to, co takie jest dobre, jest właściwie niedobre, że słodycze spożywane w nadmiarze szkodzą całemu organizmowi. Nie było to łatwe. Tym większe więc podziękowania dla nauczycielek, które przygotowały się do tej trudnej lekcji. Są to panie ze Szkoły Podstawowej w Postominie Krystyna Gąsiorowska, Ewa Kulczak-Leśniewska, Hanna Matuszczak i Teresa Rysztak ze Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach oraz Jadwiga Czerwińska z Centrum Kultury i Sportu w Postominie.
                Największe brawa i gratulacje należą się więc naszym młodym laureatom wojewódzkiego konkursu ogłoszonego przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Nowogardzie w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. W kategorii kl. I – III wpłynęło 88 prac, a wśród nich aż 5 naszych zdobyło wyróżnienia. Autorami wyróżnionych prac są: Michał Zając kl. II, Piotr Pomierski kl. II, Wiktoria Pasternak kl. I, Kinga Kołodziej kl. I – wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Postominie oraz Oliwia Kozera ze Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu. W kategorii klas IV – VII wpłynęło 115 prac i tu sukces odniosła praca Karoliny Piołunkowskiej z Centrum Kultury i Sportu w Postominie.
                Nagrody wręczył prezes Postomińskiego Koła PSD – Józef Rysztak wspólnie z członkami Zarządu Koła podczas spotkania z uczniami. Gratulujemy.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego