Bananowy - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Bananowy

Aktualności
Bananowy blues
 
                Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” wystartowało ostro z realizacją projektu „Multi kulti”, współfinansowanego z budżetu Gminy Postomino.
                W trakcie spotkań – w Świetlicy Wiejskiej we Wszędzieniu – robią to, co potrafią najlepiej, co sprawia Im przyjemność – czyli bawią się, a jednocześnie uczą, bo na naukę nigdy nie jest za późno, a śmiechu, radości – nigdy za dużo. Tak więc banan to luz, banan to egzotyka, banan to uśmiech – i tak właśnie mają przebiegać spotkania seniorów i ich sympatyków w gminie Postomino.
- Ponieważ większość spotkań odbywać się teraz będzie w Sali Wiejskiej we Wszędzieniu – we wtorki po południu – już teraz zapraszamy mieszkańców okolicznych wiosek, na poznawanie się, na wspólną ciekawą pracę, na wyjazdy – mówi członek Zarządu Stanisława Krajewska.
- Każdy znajdzie dla siebie to, co chciałby robić lub to, co dopiero zrodziło się w jego pomysłach – serdecznie zapraszamy, bo poprzez te spotkania po prostu MŁODNIEJEMY – dopowiada Teresa Rysztak, prezes Stowarzyszenia.
- Razem robimy fajne rzeczy, które samemu pewnie nie chciałoby się wykonać. We wspólnocie każdy pomysł (byle bezpieczny) jest dobry, każdy wnosi coś nowego, twórczego. Wiek senioralny po to jest nam dany, by realizować wcześniej niezrealizowane plany.
                Ileż radości przyniosło spotkanie poświęcone grom stolikowym. Ileż tam było różnych emocji, poczynając od złości kończąc na euforii. To trzeba wspólne przeżyć, by docenić. I każdy był wygrany, każdy otrzymał nagrodę, każdy poczuł ten wiew młodości.
                Wspaniale, że w grupie seniorów uaktywnili się również mężczyźni. O tym, jak trudno zachęcić mężczyzn do „wyluzowania” pewnie każda kobieta wie. Jednak panowie z „Razem lepiej” to fantastyczne przykłady samych pozytywnych cech. Nie dość, że pomogą ubić kapustę, to prawie żadnej innej pracy się nie boją. Szyją, tną deski, malują, rzeźbią i gotują, a nawet myją naczynia!!! Może tylko nie chcą iść do kosmetyczki, no ale i tak są piękni i młodzi.
                To, co jest absolutnym atutem tej grupy osób – to fakt, że mimo różnych (jak to w życiu bywa) sytuacji domowych, rodzinnych i społecznych – nie poddają się, nie plotkują i próbują ciągle czegoś nowego i dobrego. Próbuje nadać sens i cel chwilom, które przecież już nigdy nie wrócą.
Zapraszamy. Bądź z nami, jeśli nie na stałe, to chociaż zobacz. Najbliższe spotkanie pn . „Słowiańska dusza gra” w sobotę – 10 grudnia  „Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn na wesoło”. Kolejne 13.03.  We Wszędzieniu.
(ryt.)
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego