Bal seniora - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Bal seniora

Aktualności
Bal Seniora
 
Tradycją Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem Lepiej” jest radosne świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tak było i w tym roku. A że otrzymano wsparcie finansowe z budżetu Gminy w ramach wspierania działań kulturalnych w projekcie „Lepiej razem z razem lepiej”  i ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” więc radości było dwa razy więcej niż zawsze.
Gościny seniorom nieodpłatnie użyczył Dyrektor CKiSu w świetlicy wiejskiej w Wilkowicach. Sala została pięknie ustrojona w barwy narodowe, a seniorzy i goście zaproszeni licznie stawili się na zabawę, mimo przeokropnych warunków pogodowych. Panie pięknie wystrojone, panowie również, a nawet zjawił się słomiany wdowiec – Jasiu, który był obiektem westchnień, że wręcz dochodziło do przepychanek o takiego kandydata na towarzysza zabaw. Do tańca przygrywał zespół Pawła Cichego – lokalnego artysty wokalnego. W kuchni królowały panie Ania i Zuzia, chociaż tradycyjnie panie też pokazały swoje kulinarne talenty. Było smacznie, miło, głośno i wesoło.
Dodatkowym miłym akcentem było uhonorowanie przez Wójta Gminy Janusza Bojkowskiego wieloletnich członków stowarzyszenia dyplomem, piękną różą i statuetką z jakże trafnym cytatem: „Tylko praca daje okazję odkryć nam nas samych, pokazać to, czym naprawdę jesteśmy, a nie tylko, na co wyglądamy” Joseph Conrad. Dłonie panom ściskali, paniom z szacunkiem całowali sami naczelni przedstawiciele władzy samorządowej – wójt Janusz Bojkowski i Przewodniczący Rady Gminy Daniel Pakos. Członkowie stowarzyszenia byli wzruszeni, a wieloletnia prezes stowarzyszenia Teresa Rysztak serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym na bal, a włodarzom szczególnie.
Po smacznym obiadku, po oficjalnych  wystąpieniach nadszedł czas zabawy, śmiechu, wspomnień i radości z faktu, że mamy wolną Polskę. 
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego