100 lat - Razem lepiej

Idź do spisu treści

Menu główne:

100 lat

Aktualności
W duchu współpracy i patriotyzmu
 
                Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” zaproszone zostało do współpracy ze Szkoła Podstawową w Staniewicach, aby aktywnie wesprzeć działania w ramach projektu pozyskanego z Biura „Niepodległa” w ramach uczczenia obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
                Panie seniorki z wielką sympatią przyjęły zaproszenie i włączyły się do działań podczas lokalnego festynu zorganizowanego przez społeczność miejscowej szkoły.
                Program artystyczny „Razem lepiej” opracowany został z myślą o aktualnej sytuacji naszego kraju. Najpierw bardzo rytmiczny taniec z miotłami, czyli co brzydkie, złe – wymiatamy, wyrzucamy. Następnie narodowy taniec „Polonez”, w pierwszej parze dyrektor Szkoły p. Bogumiła Roman-Struś, małą uczennica szkoły i seniorka, prezes Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” Teresa Rysztak – czyli integracja trzech pokoleń; w dalszym szeregu starsi, młodzież, dzieci, rodzice, nauczyciele. Coś pięknego i wzruszającego. A potem był już tylko czas na stare i nowe zabawy podwórkowe, bo przecież obecne pokolenie powinno poznać zabawy swych dziadków i rodziców. Królowała na szkolnym podwórku  p. Marylka, która zaprezentowała toczenie kółka bez szprych; było ringo i serso, wojna i patyki, a także zaplatanie warkoczy, gra w klasy.
                Było wesoło i uroczyście; było smacznie i zapachowo. Dużo ruchu, wspólnych tańców, dużo dobrych, dużo uśmiechów, miłych słów i serdecznych podziękowań.
My też serdecznie dziękujemy.
Teresa Rysztak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego